به گزارش دنانیوز این پست حساس در شرایطی به پورمحمدی سپرده شده که به نظر می‌رسد اسحاق جهانگیری به دلیل مشغله زیاد، وقت زیادی برای اداره ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ندارد و حالا قصد دارد که معاون نوبخت را مستقیما درگیر امور این ستاد کند.

اما فردی که این روزها معاون اول رئیس جمهور به عنوان دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی انتخاب کرده بی‌شک یکی از پرحاشیه‌ترین مدیران اقتصادی کشور در یک دهه گذشته به شمار می‌رود. به نظر میرسد پورمحمدی تحصیلاتش در حوزه اقتصاد نیست. او در سالهای پایانی دولت اصلاحات به واسطه دوستی با سید صفدر حسینی مدیر نجومی بگیر سابق صندوق توسعه ملی و وزیر وقت اقتصاد به معاونت بانک و بیمه این وزارتخانه رسید.

نفوذ و ارتباطات وی به قدری قوی بود که وقتی داوود دانش جعفری در دولت احمدی‌نژاد وزیر اقتصاد شد، بازهم به معاونت بانک و بیمه این وزارتخانه دست نزد تا پورمحمدی همچنان در ساختمان وزارت اقتصاد در خیابان باب همایون باقی بماند.

با رفتن دانش جعفری پورمحمدی بازهم نقش فعال خود را در میان مدیران اقتصادی دولت احمدی‌نژاد حفظ کرد و این بار به بانک مرکزی رفت. پورمحمدی مدتی به عنوان مشاور عالی طهماسب مظاهری در بانک مرکزی فعالیت کرد و سپس در دوران رئیس کلی محمود بهمنی به عنوان قائم مقام بانک مرکزی انتخاب شد.

یکی از نکات جالب فعالیت پورمحمدی در دولت قبل این است که علاقه رئیس جمهور سابق به وی به قدری زیاد بود که وقتی پورمحمدی در پرونده فساد 3000 میلیاردی دولت قبل دستگیر شد، احمدی‌نژاد به حمایت از او پرداخت و از قوه قضاییه بابت دستگیری قائم وقت بانک مرکزی انتقاد کرد. اما داستان ارادت احمدی‌نژاد به دبیر ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی دولت روحانی به همین جا ختم نشد و در آخرین روزهای دولت دهم از احمدی‌نژاد نشان درجه دو لیاقت و مدیریت گرفت.

با روی کار آمدن دولت حسن روحانی دولتمردان فعلی که مدام از تداوم قائم مقامی پورمحمدی در بانک مرکزی دولت دهم با وجود اتهام نقش داشتن در فساد 3000 میلیاردی، انتقاد می‌کردند ناگهان به دوست صمیمی صفدر حسینی روی خوش نشان دادند و او را به سازمان مدیریت بردند. نوبخت در دفاع از پستی که در سازمان مدیریت به پورمحمدی گل سفیدی داده بود اعلام کرد که هر سه قوه بی‌گناهی او را تایید کرده‌اند.

البته برخی از شنیده ها حضور پورمحمدی در دولت روحانی را بی ارتباط با رفاقت و همشهری بودن وی با تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نمی‌دانند. به هر شکل پورمحمدی در دولت روحانی هم ماندگار شد و مدارج ترقی را رفته رفته طی کرد تا حالا که اعتماد معاون اول رئیس جمهور را برای گرفتن پست حساس دبیری ستاد اقتصاد مقاومتی جلب کرده است. ستادی که بنا به اذعان کارشناسان نتوانسته به عملکرد انتقاد آمیز دولت روحانی در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی سر و سامان دهد و همچنان بسیاری از موارد مندرج در سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی در سال 92 را رعایت نمی‌کند.

باید دید پورمحمدی گل سفیدی در پست جدید خود می‌تواند گره دولت روحانی در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را باز کند یا خیر؟

نود اقتصادی