تاریخ : پنج شنبه, 23 مرداد , 1399 24 ذو الحجة 1441 Thursday, 13 August , 2020
1
جلسه ای برای تعریف و تمجید از نماینده گچساران

در نشست اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با اعضای شورای اداری گچساران و فعالین اقتصادی چه گذشت؟

  • کد خبر : 27720
  • 25 آوریل 2019 - 12:37
در نشست اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با اعضای شورای اداری گچساران و فعالین اقتصادی چه گذشت؟

امام جمعه باشت:آقای تاجگردون فرزند منطقه ما هست و ما بهتر از شماها او را می‌شناسیم و نمی‌خواهد که اینقدر تعریف او دهید. فکر نکنم اینقدر نیاز به این همه تعریف و تمجید باشد. [فردی با تشویق، حرف‌های امام جمعه را تأیید کرد که امام جمعه باشت با لحنی شوخی گفت: آن‌هایی که دست زدند، یعنی حرف ما را قبول ندارند، البته بعضی‌ها هم می‌ترسند که دست بزنند.]

به گزارش دنانیوز اعضای کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی موضوعات بودجه‌ای و نظارتی، بازدید از برخی پروژه‌ها و دیدار با فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد وارد گچساران شده بودند امشب در نشستی درجمع مسئولین و فعالین اقتصادی گچساران حضور یافتند

عادل امینی از فعالین اقتصادی گچساران در این نشست گفت:درابتدا تشکرویژه ای داشته باشیم از نمایندگان و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به دلیل تصویب قانون قطع ربا از وام های که سالیان سال بانک ها برحوزه تولید مستولی کردند.

وی افزود:تشکر می کنم که به فکر ما هم بودیم و این قانون هم متاسفانه بدلیل مافیای قدرت در  شورای نگهبان و در مجمع تشخیص مصلحت نظام متوقف شد،اما ما فعالین اقتصادی اصرار داریم که این قانون به هر طریق در این مملکت، که اگر مردم صاحبان اصلی این مملکت هستند، باید اجرا شود.

امینی تصریح کرد:متاسفانه مافیای قدرت در پس این بانک ها پنهان شده اند و سهام خودشان را از محل وصول پول های نامشروعی که گرفته می شود به راحتی از ما وصول می کنند که انتظار داریم مجددا قانون از سوی مقام معظم رهبری و از دیگر جاهایی که صلاح می دانید به جریان بیافتد برای حمایت از بخش خصوصی.

وی تصریح کرد:رونق تولید در سایه این قوانین  دست و پاگیر از محالات است و شاهد هستیم که فرار سرمایه از زمان بازی ارز در این مملکت چه مبالغی از کشور خارج شد و پیشنهاد می دهیم که اگر چه در منطقه های محروم هستیم اما انتظاراتمان شاید به اندازه خود تهران باشد.

امینی گفت:اگر چه ۶۳٫۷درصد منابع مالی و یا نقدینگی ما در شهر تهران به چرخش در می آید و حدود ۳۶درصد از منابع مالی در سراسر کشور ،اما هیچ انتظاری هم نداشته باشیم که درمناطق محروم رونق تولید ایجاد شود و این اشتغال پایداری که فریاد می زنید از محالات است.

وی افزود:باید پولی که از منابع مختلف در این کشور به گردش در می آید در مناطق محروم به تولید بکار گرفته شود ،در شهر ما ۲۵درصد منابع نفت و گاز است و آقای تاجگردون با سایرهمکاران زحمت کشیدن و فشار آوردند که ۲درصد ۳درصد منظور شد، اما نگفتند آلایندگی برشهر ما ، زمین ما کشاورزی و گوسفندان ما و زحمت های ماست که یکی پس از دیگری از بین می رود.

امینی گفت:خیلی ممنون که از محل سهم فروش این چند درصد اندک را هم برای ما منظور کردید،۲۵درصد نفت و گاز می دهیم و چه مافیای قدرتی پشت این قضیه است که باید خرید اقلام مورد نیاز نفتی را تهرانی ها و یا افراد قدرتمند بگیرند و چرا با تولید کنندگان در این شهر نتوانیم به این مقاصد برسیم و تا کی باید چشم روی هم بگذاریم که باید با توجه به موارد قانونی حق مان را بگیریم.

وی درادامه تصریح کرد:اما در بخش یارانه سلامت نیز توقع داریم که همه را دارو ،آمپول و سوزن نکنید و تولیدات گیاهی ما را به سمت ارگانیک ببرید ،در طول شبانه روزی که در شهر گچساران بازدید داشتید حتما از نعمات و منابع خدادای به چشم دیده اید وسزاوار این هستیم که گیاهان دارویی در این شهرستان به تولید انبوه برسد.

امینی در ادامه اظهارکرد:دنبال انرژی پاک هستیم و توقع این است برای انرژی پاک به دادمان برسید ،آتش سوزی ها در راه و محیط زیست ما هم در خطر است و از همه برای جلوگیری از آتش سوزی یاری می طلبیم و باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.

وی درادامه گفت:بیمه های فراگیر را در کشور همگانی کنید ،مگر می شود فقط بیمه برای ماشین و ساختمان باشد اما برای کشاورز و عشایری که نتواند گوسفندش را بیمه کند باید زندگی اش نابود شود،وزارت تعاون، تعاونش ازآن ماست و کارش هم از آن ما ، اما پولش مال شما دولتی هاست و اتاق تعاون و اتاق بازرگانی را یکی کنید فقط بنام اتاق ایران.

غلامرضاتاجگردون هم در بخشی از سخنانش گفت:مگر قرار است که مافیا فقط در مجلس باشد، چرا در مجمع تشخیص مصلحت نباشد!،همین الان هم می گویم در مجمع تشخیص مصلحت، رد صلاحیت هم بشوم باز هم می گویم که مافیای قدرت نشست پشت این موضوع که نگذاشت تصویب شود درحالی که مراجع ما داد می زدند.

وی افزود:من اعلام کردم و در مجمع تشخیص مصلحت درحضور چند آیت الله هم بیان کردم  و روزی هم این موضوع را خواهم گفت و اینجور هم نیست که بگوییم همه منزه هستند،متاسفانه این موارد وجود دارد، باید دوستان نماینده بیایند در گچساران ما و ببینند وقتی که نماینده ای در مجلس حرف می زند و شاهد هم همه فرهنگیان استقبال هم کنند؛بفهمند که آقای نماینده ۴و نیم درصد سهم نفت و گاز مفت خوری نیست.

تاجگردون تصریح کرد :این کارخانه شرکت نفت که هرلحظه امکان انفجار را دارد که اگر خدای ناکرده منفجر شود ،حقوق معلم را هم نمی توانیم بدهیم؛یک مثال ساده زدم و گفتم که ما دهاتی ها شب نانمان را به گاومان می دهیم تا در عوض صبح شیر به بچه بدهیم تا نمیرد که اگر گاومان مرد شیرنیست و بچه هم خواهد مرد.

در این نشست هنگامی که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همگی به تعریف و تمجیدهایی از تاجگردون پرداختند، حجت الاسلام عبودی امام جمعه باشت به تعریف نمایندگان مجلس از نماینده گچساران واکنش نشان داد و گفت: انگار کسی هم به سخنان ما در این جلسه گوش نمی‌دهد، چرا که نمایندگان هم در مجلس گوش نمی‌گیرند و مدام با هم صحبت می‌کنند!.
وی افزود: بنده هنوز متوجه نشده‌ام که موضوع این جلسه چیست؟!، و خواهش دارم که در این جلسه حتماً برنامه ریزی مطلوبی صورت گیرد و مصوبات و خروجی خوبی داشته باشد؛ از وقتی که باشت شهرستان شد به جهتی هم خیلی ضرر کردیم و خواهش داریم اینکه شهرستان باشت هم دیده شود و به باشت هم توجه شود و برخی از جلسات هم در باشت گرفته شود تا مسئولین را هم در آنجا بتوانیم زیارت کنیم.
عبودی تصریح کرد: خواهش ما توجه بیشتر به شهرستان‌های کوچک و نیز شهرداری‌های شهرهای کوچک است و لازم است که آنها را نیز دریابد، چرا که شهرداری‌های شهرهای کوچک خیلی مشکلات دارند و شهرداری باشت بدهکاری زیاد دارد که اگر همین مشکل در این جلسه رفع شود خیلی هم برد کرده‌ایم.
 وی در انتهای جلسه نیز در خصوص سوء برداشت «جعفرزاده ایمن آبادی (نماینده رشت) از سخنانش نیز اظهارکرد: عرض بنده این نبود که جناب ایمن آبادی مطرح کردند و بنده در ابتدای عرایضم عرض کردم که وقتی کسی به جلسه‌ای دعوت می‌شوند موضوع جلسه باید مطرح شود تا حداقل با یک آمادگی در این جلسات شرکت کند و فکر می‌کنم این موضوع از سوی دوستان بد برداشت شد.
 امام جمعه باشت در ادامه تصریح کرد: نکته دوم اینکه بنده در آخر جلسه موضوع این نشست را متوجه شدم و فهمیدم که این جلسه برای چه موضوعی تشکیل شد! و تعریف و تمجیدهایی که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از جناب نماینده ما داشتید؛ اتفاقاً ما نماینده خودمان را بهتر از شماها می‌شناسیم.
حجت‌الاسلام عبودی گفت:آقای تاجگردون فرزند منطقه ما هست و ما بهتر از شماها او را می‌شناسیم و نمی‌خواهد که اینقدر تعریف او دهید. فکر نکنم اینقدر نیاز به این همه تعریف و تمجید باشد. [فردی با تشویق، حرف‌های امام جمعه را تأیید کرد که امام جمعه باشت با لحنی شوخی گفت: آن‌هایی که دست زدند، یعنی حرف ما را قبول ندارند، البته بعضی‌ها هم می‌ترسند که دست بزنند.]
حجت الاسلام عبودی همچنین به سخنان بعضی از سخنرانان مبنی بر اینکه مصوب نشدن قوانین ربا، وام‌ها را به گردن شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام انداختند، اشاره و بیان کرد: باز حداقل در این جلسه فهمیدم که مافیای بعضی قوانین که در کشور درست نمی‌شود، شورای نگهبان و تشخیص مصلحت نظام است و گویا مشکلات کشور هم بر دوش همین دو نهاد است.
 وی تصریح کرد: بنابراین توقع نداشتم که دوستان اینگونه پاسخ بدهند اما متوجه هم شدم که ظاهر جلسه هم خیلی موضوع آنچنانی ندارد و خدا را شاکرم که موضوعی را بیان کردم که حداقل جلسه هم در انتها به چنین سخنانی بگذرد و خلاصه هم سبب خیر هم شد و متوجه هم شدم امشب در سخنان عزیزان بخشی از قوانین که ظاهراً درست نمی‌شود مافیای شورای نگهبان و مجمع تشخیص است؟! و انگار اینکه همه مشکلات کشور این دو نهاد بودند که متوجه شدیم!
وی در ادامه به صحبت‌های قوامی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه که بی حاصل بودن بر سر منبر رفتن را با شعری از شهریار با این عنوان؛
گفت با طعنه منبری به چنار:
سرفرازی چه می‌کنی؟ بی بار!
نه مگر ننگ هر درختی تو؟
کز شما ساختند چوبه دار!
*پس بر آشفت آن درخت دلیر،
رو به منبر چنین نمود اخطار؛
گفت: گر منبر تو فایده داشت،
کـار مردم نمی‌کشید به دار!
ذکر کرد واکنش نشان داد و گفت: در هر حال امشب ببخشید! انگار امشب اسباب زحمت شدیم اما باز هم خیرمقدم به بزرگواران عرض می‌کنم و شعر آخری که جناب قوامی هم مطرح کردند یک پاسخ آخوندی هم دارد و لازم نمی‌دانم در این جلسه مطرح شود، چون واقعاً سنگین می‌شود، والا پیامبر (ص) هم خیلی منبر می‌رفتند ولی خیلی‌ها هم تو گوششان نمی‌رفت و مشکل از پیغمبر (ص) نیست، اما این تعبیر شما هم خیلی زیبنده جلسه نبود و خیرمقدم عرض می‌کنم خدمت همه حضار در جلسه.
در ادامه فردی از گوشه جلسه از حضار خواست تا برای سلامتی امام جمعه باشت صلوات بفرستند. [صلوات حضار]
غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت میکروفن را روشن و از همکارانش تشکر کرد و گفت: از اینکه مرا مورد لطف خودتان قرار دادید، تشکر می‌کنم.
تاجگردون در ادامه به سخنان حجت الاسلام عبودی اشاره و بیان کرد: یادم هست که رفته بودیم استان کردستان. در یک روز مناطق مختلف این استان را با خودرو مورد بازدید قرار دادیم. مسئولان استان کردستان مشکلاتشان را مطرح کردند ایجاد راه آهن یکی از مواردی بود که به خاطر آن به کردستان رفته بودیم. در آنجا من از نماینده این شهر تعریف و تمجید کردم، در آخر فردی به من گفت «شما فقط خواستید از نماینده تعریف کنید»، به خاطر این حرف من راه آهن را مصرتر پیگیر شدم و بودجه آن را دادیم و راه آهن ایجاد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه در انجام هر کاری نیت‌ها مهم است، و خطاب به کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: با یک تلفن آقای کیانی پور به بنده 44 میلیارد تومان سال گذشته برای تهاتر بانک‌ها در استان به نفع فعالین اقتصادی شد. امروز نمایندگان همکار من وقتی می‌گویند یک میلیارد شده 7 میلیارد تومان (به دلیل ربای بانکی)، نمایندگان از جمله آقای جعفرزاده دوباره تاکید کردند که نامه مربوط به تهاتر بانکی را دوباره برای حضرت آقا بفرستیم که مسئله حل شود.
تاجگردون افزود: مافیا چیست؟ بله مافیا است. مگر قرار است مافیا فقط در مجلس باشد. چرا مافیا در مجمع نباشد؟ من همین الان در مجمع تشخیص رد صلاحیتم کنند می گویم. قدرت نشسته پشت این موضوع. مراجع ما داد می‌زنند. من در حضور آیت الله‌های مجمع هم گفتم. ما گفتیم اینها ربع مرکب است، آن‌ها هم می گویند ربع مرکب است، پس اینکه رأی نمی‌دهند یعنی چه؟ حتماً مافیا وجود دارد و من یک زمانی می‌گویم کیست. اینگونه نیست که فکر کنیم همه اینها منزه هستند و بقیه منزه العیب هستند. 
وی ادامه داد:  4/5 درصد سهم نفت مفت خوری نیست. این کارخانه نفت و گاز که اگر منفجر بشود حقوق معلم را هم نمی‌توانیم بدهیم. یک مثال ساده می‌زنم. ما دهاتی‌ها شب به گاومان نان می‌دهیم تا صبح شیر بدهد، و شیر به بچه بدهیم بخورد. با این مثال ساده باید لمس کنند و بفهمند. آقای قوامی امروز متوجه می‌شود که این سهم 4/5 درصد یعنی چه!
تاجگردون تصریح کرد: نه به تعریف کسی بلند شد و نه به عیب گفتن دیگری، کسی عزیز شد. به هر حال حضرت عالی اگر از جانب همکاران ما به ساحت مقدس حضرت عالی تعرضی شد، من عذرخواهی می‌کنم، ائمه جمعه بسیار خوب، مؤدب، محترم، در همه حالت‌ها احترام می‌گذارند به بقیه. قطعاً از دوستان بنده هستید، خدای نکرده قصد جسارت به حضرت عالی نخواهیم داشت.

 

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=27720

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.