تاریخ : شنبه, 25 مرداد , 1399 26 ذو الحجة 1441 Saturday, 15 August , 2020
0

تبر، طبری‌ها

  • کد خبر : 29611
  • 19 ژوئن 2020 - 21:39
تبر، طبری‌ها
انحراف‌ها به آرامی در هویت و محتوا نفوذ کرده و بستر گسترده‌اند و رفته، رفته محتوا را کمرنگ تر خواهند کرد و در مجموع القاء تغییر سیرت انقلاب را به دنبال خواهند‌داشت.

به گزارش دنانیوز؛ تبر، طبری‌ها در راه براندازی صورت انقلاب فرود نیامده‌است، هدف القاء تغییر رفتار نظام و سیرت انقلاب بوده‌است.

آنچه وجه تمایز جمهوری اسلامی از سایر نظام‌های سیاسی بوده‌است ساختارهای کلی نیست، بلکه محتوای آن است؛ محتوایی شامل مبارزه با استکبار، دین زایی، عدالت‌خواهی، تقویت مبانی اعتقادی مردم، خداباوری، اخلاق گرایی، حمایت از محرومین جهان و….. موجب تمایز گشته‌است. آنچه موج نارضایتی در جامعه را پدید آورده است انحراف از این محتواست، انحرافی که آرام آرام شکل گرفته‌ و به طبری ها اجازه عرض اندام داده‌است.

خالی شدن ظرف جمهوری اسلامی از محتوای اصلی‌اش تفاوتی با مرگ صورت جمهوری اسلامی ندارد. حفظ ساختار های کلی لازم است ولی کافی نیست؛ ساختار کلی بدون محتوای اصیل زمینه را برای طبری ها مهیا می‌کند و تبری را به دست آنها می سپارد که ریشه ها را آرام آرام در هم می‌شکند. ساختاری که در آن طبری ها پرورش یافته‌اند، به بسترهای فساد دسترسی پیدا کرده به کانون های ثروت و قدرت وصل شده‌، بال و پر گرفته‌ و خود کانون دیگر ساخته‌اند.

طبری ها با پیش فرض درستی کردار پا به ساختار گذاشته‌اند که نشان از انحرافی میدهد که بسترهای وصل به کانون‌های فساد را مهیا کرده تا طبری ها در آن رشد یابنده و درصورت رد این پیش فرض ضعف بزرگتری پدیدار می شود که انحراف از محتوا و سیرت انقلاب را فریاد می زند.

ساختارهای کلی فی نفسه خوب یا بد نیستند، آنچه سبب شکل‌گیری خوبی و بدی است محتوای این ساختار هاست؛ محتوایی که آرمان انقلاب بوده است و وظیفه ساختارها حفظ این هویت و محتواست؛ محتوایی که انحراف از آن در پرونده های فساد به وضوح مشهود است اصلاح ساختارهای معیوب و برچیدن حفره‌های فسادزا موثرترین راه برای حفظ محتوا و سیرت انقلاب خواهد بود.

انحراف‌ها به آرامی در هویت و محتوا نفوذ کرده و بستر گسترده‌اند و رفته، رفته محتوا را کمرنگ تر خواهند کرد و در مجموع القاء تغییر سیرت انقلاب را به دنبال خواهند‌داشت.

رسالت اصلی شناخت انحراف ها و برچیدن بسترهای حاصل از انحراف در راستای اصلاح در ساختار بیمار و در یک کلام رسالت اصلی حفظ محتواست؛ حفظ ساختار بدون محتوا عملاً قدم برداشتن در راه ذبح سیرت انقلاب و به یغما رفتن آرمان‌های انقلاب اسلامی خواهد‌بود. تغییر سیرت انقلاب رفته‌،رفته سبب کمرنگ شدن ساختار ظاهری خواهد‌شد و این ساختارها بدون اصلاح و برگشت به محتوای اصیل کاری از پیش نخواهند‌برد.

اکنون زمان نظاره کردن نیست مراقبت از انحراف در جهت گیری‌ها، هدف‌ها و آرمان‌ها رو در روی انقلاب ایستادن نیست بلکه یک وظیفه است برای بقای انقلاب و حفظ هویت اصیل ساختارها برای ادامه حیات. در راستای حفظ روح، سیرت و محتوای انقلاب باید بسترهای انحراف در ساختارهای کلی را نشانه رفت و تبر را از دست طبری‌ها در هر لباس و جایگاهی گرفت و ریشه‌های انحراف را قطع کرد.
انتهای پیام/

طیبه‌السادات غفاری

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=29611

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.