تاریخ : جمعه, 7 آذر , 1399 12 ربيع ثاني 1442 Friday, 27 November , 2020
1

موضع دبیر جریان عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد پیرامون درگیری های لفظی بین نماینده سابق بویراحمد و غلامرضا تاجگردون

  • کد خبر : 27302
  • 14 دسامبر 2018 - 15:24
موضع دبیر جریان عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد پیرامون درگیری های لفظی بین نماینده سابق بویراحمد و غلامرضا تاجگردون

چرا در تاریخ اکنونتان حضور ندارید؟ چرا حضور تاریخی خویش را درک نکرده اید و در خیابان های به بن بست رسیده ی گذشته قدم می زنید و موضوعاتی را طرح می کنید که نسبتی با نیاز های جدید و فضای فکری کشور ندارد؟

 به گزارش دنانیوز، مدتی است که بین دکتر هدایتخواه نماینده اسبق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با آقای تاجگردون نماینده فعلی گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بر روی مسائل سیاسی درگیری های لفظی پیش آمده تا آنجا که هدایتخواه، تاجگردون را به مناظره دعوت کرده است؛ دعوتی که هنوز جواب داده نشده است.

و متاثر از این درگیری های لفظی، طرفدران دو طرف دست به قلم شدند و تنور این چالش را داغ کردند. در واقع این دعواهای سیاسی که گاهی اوقات فضای سیاسی و رسانه ای استان را درگیر می کند، چیزی جز ضرر عایدی برای مردم و مطالبات به حقشان ندارد.

مهندس آتشبار دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به این موضوع پیامی صادر کردند که در بخشی از آن آمده است:«چرا در تاریخ اکنونتان حضور ندارید؟ چرا حضور تاریخی خویش را درک نکرده اید و در خیابان های به بن بست رسیده ی گذشته قدم می زنید و موضوعاتی را طرح می کنید که نسبتی با نیاز های جدید و فضای فکری کشور ندارد؟»

متن کامل پیام:

بسم الله الرحمن الرحیم

چند هفته ای است که فضای سیاسی و رسانه ای استان تحت تأثیر مباحث مطرح شده میان دو چهره برجسته سیاسی می باشد. آنچنان در فضای رسانه ای نسبت به این چالش، حساسیت و درگیری وجود دارد که ذهن و روان و تمرکز نخبگان و فعالین رسانه ای استان را معطوف به خود کرده است. برای این حقیر و دوستان عدالتخواهم و البته همه ی ناظران بیرونی مستقل و یا هرکسی که صحنه واقعیِ مسائل اصلی استان و کشور را درک کرده و وَرای دعواهای جناحی مرسوم سیاسی، دغدغه مبارزه ی جدی با مفاسد و مفسدین و طبقات اشراف مرفه مدرن متنفذ را دارند و جز، پیاده سازی عدالت و رفع فقر و فساد و تبعیض هدفی ندارند، جای تاسف و نگرانی دارد و ظهور این چالش ها نشان دهنده ی ممات فضای سیاست ورزی اسلامی در استان است.
لذا این ضرورت را احساس کرده ام که پیرامون این دعوای کاذب و بی خاصیت نکاتی را عرض کنم.
یکم: چرا در تاریخ اکنونتان حضور ندارید؟ چرا حضور تاریخی خویش را درک نکرده اید و در خیابان های به بن بست رسیده ی گذشته قدم می زنید و موضوعاتی را طرح می کنید که نسبتی با نیاز های جدید و فضای فکری کشور ندارد؟
مبارزه را باید به معنای تاریخی که در آن حضور داریم بفهمیم و بدانیم در کجای تاریخ قرار داریم و چه چیزی را باید هدف قرار دهیم و از کجا عبور کنیم و به سمت کدام هدف و چگونه حرکت کنیم.
ما باید احساس حضور در تاریخی را کنیم که مقدرات آینده ی جهان بر اساس کارآمدی و پیشرفت های جمهوری اسلامی در حال تقدیر است و اگر با چنین بینشی همراه بود و حیات داست، دیگر فرصتی برای طرح چنین چالش های غیر ضروری باقی نمی ماند و با شناخت اصلی ترین مسائل کشور، تمامی استعدادها را در خدمت حل آن ها قرار می دهیم.
دوم: بخش زیادی از خسارت های وارده به کشور نشات گرفته از همین عدم تفکیک میان مسائل اصلی و فرعی توسط عناصر موثر در فضای سیاسی و مدیریتی کشور است.
موضوعات و مسائل گوناگونی ممکن است در مقاطع مختلف در کشور وجود داشته باشد و لیکن امکان، فرصت و ضرورت پرداختن به همه ی آن ها عملاً وجود ندارد، بنابراین چشم ها و گوشها و دل ها، باید به مطالبات امام جامعه که وظیفه تعیین اولویت ها را بعهده دارد معطوف باشد تا راه را گم نکرد و بر اساس نیازها و ضرورت ها برنامه ریزی و حرکت کرد.
سوم: اوج مباحث مربوط به مقبولیت و مشروعیت در نظام سیاسی اسلام در دهه ی ۷۰ و حاکمیت دولت موسوم به اصلاحات بود که در آن روزگار رهبری انقلاب فرمودند: الان درباره مشروعیت حرفهای زیادی زده می شود، بنده هم از این حرف ها بلدم؛ مشروعیت من و شما ” مسئولین” وابسته به مبارزه با فساد، تبعیض و نیز عدالت خواهی است.
در اوج طرح این مباحث، رهبری چنین موضعی گرفتند. هم اکنون که اصلاً دوگانگی مقبولیت و مشروعیت موضوعیتی در فضای فکری و سیاسی ندارد، تکلیف مشخص است.
چهارم: شایسته و ضروریست که مواجهه و یا حتی گفتگو و هم اندیشی نخبگان سیاسی استان از مباحث سیاسی روزمره به موضوعاتی همچون:
✔️چگونگی رفع تبعیض های ناروا در استخدامی های ادارات و بویژه استخدام های فله ای بشکلی که آن هم استانی سکنی گزیده ی در آخرین نقطه ی استان با فرزند و برادر و….و یا نورچشمی فلان جناح و مدیر به یک میزان و در شرایط برابر بتوانند از امکانات و امتیازاتی همچون استخدام دولتی در استان برخوردار باشند.
✔️شکستن ابهت و قلدری جریان ثروت و قدرت در استان که از چنان نفوذ و پررویی برخوردار هستند که حتی برخورد سیستم قضایی با بدیهی ترین تخلفاتشان را بر نمی تابند.
✔️بررسی گلوگاه های تولید فساد در استان و همفکری برای رفع آن ها
✔️چگونگی پیاده سازی مهمترین مطالبه ی رهبری در دو دهه ی اخیر” عدالت” در دستگاه ها ی اداری و تمام مناسبات استان
✔️گفتگو، هم اندیشی و تجمیع ظرفیت ها برای تشخیص خلاهای قانونی و برنامه ای در بودجه های سالیانه و برنامه های توسعه ، با هدف احقاق حق استان محروممان و سپس استفاده از ظرفیت های همه ی سلایق سیاسی برای عملی کردن نتایج هم اندیشی ها
✔️بررسی علمی و دقیق ظهور مظاهر مدرنیته در سبک و سیاق زندگی اصیل و بومی و تاریخی مردم که حداقل تاثیر آن ایجاد ازخود بیگانگی فرهنگی و تضعیف هویت دینی بومی می باشد.
✔️تلاش در جهت حاکم کردن فضایی که نگاه کارشناسی به موضوعات چالشی استان بجای نگاه سیاست زده نهادینه گردد.
پنجم: انقلابی گری” در فضای داخل کشور” جز در ظهور تلاش بی وقفه برای تضعیف نفوذ جریان مستکبرین و مرفهین بی درد در ساختارهای سیاسی، اقتصادی و مدیریتی و تقویت وضعیت فعلی مستضعفین و محرومین و ارتقاء نقش آفرینی آنان در مناسبات گوناگن کشور و مبارزه همه جانبه غیر جناحی با فساد و مفسدین و جدیت شبانه روزی در راستای رفع تحریم های داخلی ‌که مانع شکوفایی استعداد ایرانی می گردد و البته زمینه ساز اجرای تحریم های خارجی، امکانپذیر نیست.
انقلابی گری، جز در جهاد مستمر برای عمومی کردن فرهنگ عدالتخواهی و پیاده سازی آن در نظام برنامه ریزی و ساختار های اداری و قوای تصمیم گیری، معنا ندارد.
در پایان همه ی نخبگان، مسئولین و فعالین سیاسی استان را به پرهیز از مجادلات بیهوده و تلاش در جهت حل مسائل اصلی استان دعوت می کنم.
او خواهد آمد
به امید ظهور عدالت گستر گیتی

سعید آتش بار

دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=27302

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.