تاریخ : شنبه, 5 مهر , 1399 9 صفر 1442 Saturday, 26 September , 2020
0

از انفصال و حبس مدیرانی که با پشتوانه خاصی دست به تخلفاتی زده اند ،چشممان آب نمی خورد/چرا حکم شلاق مدیران متخلف اجرا نمیشود؟آقای استاندار شما در شعار دادن شهره ی عام وخاص هستید/ کی می خواهید با گرانی ها و هرج مرج قیمت ها در بازار استان ،خصوصا شهر یاسوج برخورد کنید؟

  • کد خبر : 27320
  • 16 دسامبر 2018 - 0:47
از انفصال و حبس مدیرانی که با پشتوانه خاصی دست به تخلفاتی زده اند ،چشممان آب نمی خورد/چرا حکم شلاق مدیران متخلف اجرا نمیشود؟آقای استاندار شما در شعار دادن شهره ی عام وخاص هستید/ کی می خواهید با گرانی ها و هرج مرج قیمت ها در بازار استان ،خصوصا شهر یاسوج برخورد کنید؟

بالاخره اگر شما نمی خواهیدبا مدیران متخلف ،محکوم شده برخورد کنید ، مطمئن باشید صبر ما حدی دارد و تا عزل مدیران محکوم شده ،اقدام نکنید ،دست از مطالبه گری برمی نمی داریم و اگر نمی توانید ،هم صادقانه اعلام کنید تا ما به وظیفه خود آنگونه که تشخیص می دهیم اقدام نماییم .

به گزارش دنانیوز تشکل های دانشجویی انقلابی دانشگاههای یاسوج طی بیانیه ای خطاب به رئیس دادگستری و استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواهان برخورد جدی با مدیران متخلف شدند و از اینکه در دادگاه های تجدید نظر، حکم بعضی از مدیران متخلف به طرق مختلف به تخفیف و تعلیق های کم نظیری تنزل پیدا کرده و مدیران که متولی تنظیم بازار هستند و برخوردی باگرانی های اخیر انجام نمی دهند اعتراض شدید خود را نشان دادند.

 

متن بیانیه:

 

بسمه تعالی
عدل و عدالت، هرچیزی را در جای خود می نهد در حالیکه بخشش آن را از جای خود خارج میکند.عدالت تدبیر عمومی است در حالیکه بخشش گروه خاصی را شامل میشود..پس عدالت شریف و برتر است..امام علی (ع)(نهج البلاغه /حکمت ۴۳۷/ص۷۳۵

رئیس کل دادگستری و استاندار استان کهگیلویه و بویر احمد

سلام علیکم

هنگامی که جناب آقای استاندار ،برای اولین بار با صراحت ،از وجود ۵۰ نفر از یک طایفه در یک اداره به عنوان نمونه ای از استخدام های بی ضابطه صحبت کردند ،این دانشجویان بودند که در حمایت از ایشان قیام کردند و گفتند و نوشتند و اعلام همکاری نمودند .
در قضایای اخیر ،هرچند با تاخیر،هنگامی که مدیرکل محترم دادگستری ،دادستان مرکز و سازمان بازرسی استان در اقدامی انقلابی و با صراحت از عزم جدی دستگاه قضایی در مبارزه با مفاسد ، علنا صحبت و عملا اقدام کردند ، این دانشجویان بودند که بغض چند ساله آنان ترکید و برای حمایت از دستگاه قضایی در محافل مختلف کشوری و استانی به روشنگری عمومی پرداختند تاجایی که دسته های مردمی به سمت دادگستری برای حمایت راه افتادند. حال این حمایت ها ادامه و نسیمی از امید در دل مردم استان وزیدن گرفت و رعد و برق هایی از دستگاه قضایی در استان ،زمینه را برای بارش بارانی عدالت آفرین محیا ساخت ،بارانی که هنوز مردم منتظرش هستند.
رصد های میدانی،نشان می دهد که به احتمال سیستم قضایی استان ،در مرحله نهایی اقدام ،خصوصا در دادگاه های تجدید نظر،دچار نوعی تساهل ومصلحت اندیشی های کاذبی شده که امیدها را یکباره به تردید واداشت،خصوصا آنجا که برخی مدیران کل ادارات و شرکت ها و دوایر استانی به انفصال ،اجرای حد (شلاق) محکوم می شوند،امادر دادگاه های تجدید نظر، به طرق مختلف به تخفیف و تعلیق های کم نظیری تنزل پیدا می کنند که قبل از هرچیز ،اقتدار خود دست قضایی را خدشه دار خواهد کرد . گلایه ما این است ،که با اقتدار و شجاعتی که این روزها از دستگاه قضایی در استان به متن جامعه مخابره می شود ،این تناقض رفتاری در دادگاه تجدید نظر چگونه برطرف می شود ؟
اگر فشارهای عناصر قدرت و سیاست این اندازه در اجرای قانون بامدیران متخلف موثر است ! در محکمه عدل الهی و در پیشگاه ملت ، وقضات شجاع انقلابی چگونه می خواهید پاسخگو باشید ؟
آیادرپرونده های مردم عادی یا یک مدیر بدون پشتوانه همین گونه برخورد می کنید ؟
ما از انفصال و حبس مدیرانی که قاعدتا با پشتوانه خاصی دست به تخلفاتی زده اند ،چشممان در این استان آب نمی خورد ،اما حکم شلاقی که خودتان گفتید ،چرا اجرا نمی شود ؟
یا منتظرید قانون ماست مالیزاسیون ،بهانه بیماری در دادگاه تجدیدنظر به پرونده الحاق شود ؟؟
آیااین نوع رفتارهای قضایی به سخره گرفتن محکمه نظام در انظار عمومی نیست؟و صد البته که باعث جسور شدن دیگر مدیران متخلف و دلسرد شدن مدیران پاک دست وقضات شجاع می شود که نمونه عینی آن در دستگاه سلامت استان بیداد کرده و انشالا عن قریب،به اطلاع عموم خواهیم رساند .

اما سخنی چند با استاندار محترم،جناب اقای دکتر احمدی

شما در شعار دادن شهره ی عام وخاص هستید، شعارهای شایسته سالاری ،قانون گرایی و مبارزه با استخدام های فله ای ،بازدید های سرزده و تشرهای گاه و بی گاه ، کی و کجا و چگونه قرار است ،به منصه عمل درآید ؟
زخم های مردم استان عمیق تر از آن است که با گفتار درمانی تسکین یابد و رفتار شما در شعار و عمل از دیدگان دانشجویان و مردم مخفی نمی ماند؟
بالاخره اگر شما نمی خواهیدبا مدیران متخلف ،محکوم شده برخورد کنید ، مطمئن باشید صبر ما حدی دارد و تا عزل مدیران محکوم شده ،اقدام نکنید ،دست از مطالبه گری برمی نمی داریم و اگر نمی توانید ،هم صادقانه اعلام کنید تا ما به وظیفه خود آنگونه که تشخیص می دهیم اقدام نماییم .
جناب استاندار ،شما دانشگاهی هستید و شما را خوش ذات می دانیم ،آیا هنوز به نتیجه نرسیده اید که ،هرج مرج قیمت ها در بازار استان و خصوصا شهر یاسوج در صنوف مختلف ،مستقیما به ناکارآمدی مدیران صنعت و معدن و تجارت استان و شهرستان ها بر می گردد؟ کی می خواهید اقدام کنید ؟
نمایندگان قوا در استان خواهشا به اعتماد عمومی مردم این سرمایه بزرگ اجتماعی نظام فکر کنید ؟
درپایان چند صباحی منتظر اقدامات مشترک شما و دستگاه قضایی خواهیم ماند و بعد از آن حتمااز راه های دیگری اقدام خواهیم کرد ،(لایکلف الله نفسا الاوسعها)

 

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پرشکی یاسوج

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=27320

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1
  1. دانشجو هنوز بیدار است …

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.